Agenda ierarhului

Program 24-25 martie 2012

Sâmbătă, 24 martie, începând cu ora 7.45, Înaltpreasfințitul Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, va oficia slujba de punere a pietrei de temelie a bisericii mănăstirii „Buna Vestire și Sfinții tămăduitori Cosma și Damian” din comuna Mircea Vodă (ieșirea spre localitatea Țibrinu), urmată de săvârșirea Sfintei Liturghii și tunderea în monahism a doi frați.

Sâmbătă, 24 martie, începând cu ora 7.45, Înaltpreasfințitul Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, va oficia slujba de punere a pietrei de temelie a bisericii mănăstirii „Buna Vestire și Sfinții tămăduitori Cosma și Damian” din comuna Mircea Vodă (ieșirea spre localitatea Țibrinu), urmată de săvârșirea Sfintei Liturghii și tunderea în monahism a doi frați.

La ora 17.00, Ierarhul Tomisului va oficia slujba Privegherii la mănăstirea „Buna Vestire” din localitatea Strunga (comuna Oltina), iar răspunsurile la strană vor fi date de Grupul bizantin „Sfântul Vasile cel Mare” din Constanța.

Duminică, 25 martie, de la ora 17.00, IPS Teodosie va asista la Concertul În vremea aceea… organizat de Arhiepiscopia Tomisului, la Teatrul Jean Bart din Tulcea.

Biroul de Comunicare