“Caravana Sf. Mina” a ajuns la Agigea

Astazi, preotii parohiei Sf. Mina din Constanta, insotiti de cativa credinciosi au ajuns la Centrul de Zi din localitatea Agigea. Aici, zilnic, 36 de copii provenind din familii defavorizate beneficiaza de...

 

 

Astazi, preotii parohiei Sf. Mina din Constanta, insotiti de cativa credinciosi au ajuns la Centrul de Zi din localitatea Agigea. Aici, zilnic, 36 de copii provenind din familii defavorizate beneficiaza de programe educationale si de hrana. In acest sens, “Caravana Sf. Mina” a daruit cantinei Centrului alimente, iar copiilor pachete pentru a le duce familiilor.

Ideaa de a ajuta in fiecare saptamana un centru social din judetul Constanta a fost pusa in practica de preotii slujitori ai parohiei Sf. Mina.

Saptamana trecuta cand acestia au mers la Scoala Speciala din Techirghiol. Alaturi de preoti au venit de data aceasta si credinciosi ai acestei parohii.

Si miercurea viitoare, caravana (care se mareste de la o saptamana la alta) va ajunge la un alt centru social din oras.